02. června 2023
Kategorie: Businessman

Víte, kolik vydělává váš partner? Pětina lidí to netuší

Výzkumy ukázaly, že téměř polovina párů má v současnosti oddělené účty. Není na tom nic špatného, když se svým partnerem upřímně komunikujete. Tajemství může být přitažlivé na začátku vztahu, ale rozhodně by se nemělo týkat financí. Může to totiž zničit váš vztah. A nezáleží na tom, jestli jste v manželství nebo ne. Proč lidé lžou svým blízkým o svých příjmech a výdajích?

Manželé mají právo na to, aby věděli všechno

Podle zkušených právníků by manželé neměli mít tajemství. Pokud nemají upravené společné jmění manželů, musí tomu druhému sdělit příjmy i výdaje. Podle výzkumů ale až pětina partnerů netuší, jak je na tom jeho nejbližší osoba s penězi. To může být velký problém, který si většina lidí neuvědomuje. A také jeden z důvodů, proč je míra rozvodů na světě tak vysoká.

Důvodem pro lži jsou většinou dluhy

Jeden z partnerů většinou neříká pravdu o svých financích, protože si vzal půjčku, o které ten druhý neví. Stejně tak se může jednat o hazard, zbytečné utrácení za hlouposti nebo dluhy z minulosti. Nezáleží na tom, kvůli čemu svému partnerovi lžete. Nejdůležitější je to, že má naprosté právo na to, aby o vašich financích měl přehled. Hlavně, když máte společné bydlení.

Důvěra v druhého partnera je hodně spojena s financemi

Většina z nás by partnerovi neodpustila, kdyby lhal o zadlužení celé rodiny. V tomto případě se není čemu divit, že manželství nebo vztah může skončit. Navíc tato tajemství končí většinou hádkami. A věřte, že pohádat se může kvůli tomu, že jeden z vás uvěřil lákavé reklamě a šel utrácet. A nezáleží příliš na tom, o jaký typ produktů nebo služeb se jedná.

Největší spory mezi partnery, které se týkají peněz

Z výzkumů vyplynulo, že asi čtvrtina Čechů považuje za horké téma při hádkách, považuje jídlo, elektroniku, kosmetiku i oblečení. Další část lidí se často doma hádá kvůli návštěvám restaurací a hospod. Stejné procento se hádá kvůli dovolené nebo nedoplatkům za energie. Finance jsou v každém vztahu velké téma a lidé by se měli vzdělávat. A také být naprosto upřímní před svým partnerem.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: