02. července 2020
Kategorie: PR tipy

Ušetřit až 50 % nákladů na tisk? Ano, jde to díky pronájmu multifunkční tiskárny

Domácí tisk zpravidla nepředstavuje problém a obejde se bez vysokých finančních nákladů. Ve firmách je ale situace jiná. Tisk dokumentů, jejich skenování a kopírování bývá často denní potřebou a v řadě společností jsou tiskárny využívány v podstatě nonstop. Na řadu tedy přichází otázka, zda je lepší si multifunkční zařízení do firmy koupit nebo pronajmout.

Předně je dobré si ujasnit, jak moc tisk, kopírování a skenování využíváte. Pokud jen párkrát za měsíc, je pro vás pravděpodobně jednodušší si multifunkční tiskárnu koupit. Pokud ale tisknete často a ve velkých objemech, už je pro vás výhodnější si multifunkční zařízení pronajmout. Specializované firmy, jako je copycentrum Tomados, poskytují výhodné pronájmy, se kterými ušetříte až 50 % nákladů na tisk než při koupi zařízení. Jak to?

Proč je pronájem multifunkčních tiskáren výhodný

Nákup několika tiskáren s funkcemi skeneru a kopírky vyžaduje vysoké vstupní investice a provoz je také finančně náročný. Musíte obstarávat náplně, papíry a obstarávat servis. Jakmile tiskárna doslouží, musíte pořizovat nové zařízení. S pronájmem tyto starosti odpadávají.

Pronájem multifunkční tiskárny vás stojí pouze pravidelné měsíční výdaje za pronájem. Ten si můžete sjednat na dobu neurčitou. O vše ostatní se postará dodavatelská společnost, která vám navíc navrhne tiskové řešení ušité přímo na míru vašich potřeb.

Součástí pronájmu je kromě dodání a instalace zařízení také zaškolení s obsluhou tiskárny a pravidelná údržba a servis. V rámci pronájmu můžete využít také přidělení ID kódů zajišťujících kontrolu tisku a funkci síťového skenování do PC i do emailů.

Pronájem rovněž obsáhne dodávku spotřebního materiálu jako tonery, sponky a potřebné náhradní díly. Sjednat si lze i dodávku kancelářského papíru, čímž si opět ušetříte spoustu starostí.

Tiskárnu si můžete vybrat podle vašich potřeb. Tisknete spíše na formát A4 nebo A3? Potřebujete větší rychlost tisku, oboustranný tisk, podavač originálů, připojení na Wi-Fi, technologii OCR nebo některé další funkce? Nic není nemožné. Další výhody multifunkčních tiskáren a jak si vybrat tu správnou si můžete přečíst v tomto článku.

Příklad úspory za tisk při pronájmu tiskárny od Tomados najdete zde.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: