28. června 2024
Kategorie: PR tipy

Jak vybrat tu pravou obývací stěnu?

Zdá se vám, že vybavení vašeho obývacího pokoje vyšlo z módy? Čeká vás první zařizování bydlení a přemýšlíte, jak by jednotlivé místnosti včetně obývacího pokoje měly vypadat? Pak pro vás máme pár tipů, jak vybrat jednu součást obýváku, a to obývací stěnu.

Obývací stěna jako základní prvek

I v dnešní době, kdy je IN vzdušnost a minimalismus, je obývací stěna něčím, co v obýváku nesmí chybět. Tady je centrum rodinného dění, máme se tam cítit komfortně, pohodlně, a místo musí mít styl. A právě na něm se stěna podílí. Je prostorem, kam stavíme fotografie, schováváme knihy, mnohdy tam místo najde i televize a další věci, na kterých nám záleží.

Jak vybrat obývací stěnu?

Pořídit si jen tak nějakou, která nám padne do oka, není ta správná cesta, ačkoli to může pro někoho být překvapením, obývací stěny mají poměrně velkou moc. Podílí se na atmosféře místnosti, to už jsme si řekli, zároveň ale mohou místnost jak opticky zvětšit, tak naopak zmenšit, navíc jsou klíčovým prvkem pro organizaci místnosti a uložení věcí v obýváku.

Krok první: Jak velký máte obývací pokoj?

Rozměry obývacího pokoje, jeho specifika a uspořádání jsou tím prvním, co musíte vzít při výběru obývací stěny v potaz. Když zvolíte příliš velkou stěnu, která zabere většinu místa, bude prostor stísněný, malý a vůbec nebude působit útulně. Malá stěna se zase ve velkém obýváku ztratí a nebude působit dobře.

Krok druhý: Jakému stylu dáváte přednost?

V jakém stylu si domácnost zařizujete? Obývací pokoj by měl být s dalšími prostory ideálně jednotný, důležitý je i výběr materiálu. Od něj se totiž odvíjí jak životnost stěny, tak její nároky na údržbu.

  • Klasické obývací stěny jsou elegantní, mají zvláštní detaily, v místnosti vytvoří pohostinnou atmosféru.
  • Moderní styl charakterizuje jednoduchost, čisté linie a absence zbytečných detailů, hodí se do mnoha interiérů.
  • Minimalistický styl roste na popularitě stejně jako ten skandinávský, platí, že méně je někdy více.
  • Rustikální styl vnese do interiéru kousek přírody, jeho podstatou je masivní dřevo opracované různými řemeslnými způsoby.

Krok třetí: Jaké máte na stěnu nároky?

Co od stěny očekáváte? Má poskytnout prostor na televizi, nebo to není potřeba? Kolik úložného prostoru by měla vytvořit? Potřebujete i nějaké místo pro vystavení cenností? To všechno jsou otázky, na které je třeba si odpovědět ještě před výběrem stěny do obýváku, značně vám ho zjednoduší.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: