26. října 2023
Kategorie: PR tipy

Hodinky amerických vojáků, agentů i Indiana Jonese či Oppenheimera, značka Hamilton přichází na scénu

Přesný strojek, technologická kvalita a nadčasový design. Hodinky Hamilton jsou hvězdou na americkém hodinářském nebi. Není divu, značka se zapsala do historie mnohokrát, protože její kapesní modely byly oblíbené u amerických vojáků během první světové války, jako jedna z prvních společností přišla s výrobou náramkových hodinek, které uhranuly širokou veřejnost toužící po jedinečnosti.

Hodinky rychle získaly na popularitě, protože spojovaly kvalitu s nevídanými prvky, které často odkazují na dobrodružství a odvahu. V současné době se v katalogu firmy nacházejí klasické i jedinečné modelové řady, ze kterých mohou nyní vybírat i čeští zákazníci na e-shopu Helveti.cz.

Začátky na železnici a v armádě

Historie světoznámé značky Hamilton se začala psát v Lancasteru v Pensylvánii ve Spojených státech amerických už roku 1892. První hodinky Hamilton spatřily světlo světa o rok později a společnost neměla o zákazníky nouzi. Trefou do černého bylo zaměření na železnici a spolupráce s americkou armádou během světových válek. Zatímco v první světové válce byl zájem o kapesní modely, ve druhé světové válce se firma stala hlavním dodavatelem náramkových typů. Objednávky pro americkou armádu byly zásadní, nezbýval ani prostor pro běžné zákazníky, kteří si museli počkat na poválečnou éru.

Úspěchy v armádě

S armádou ale spolupracuje společnost Hamilton dodnes, stejně jako s letci a piloty. Mimochodem Richard E. Byrd měl při svém přeletu severního pólu v roce 1926 právě tyto hodinky na svém zápěstí. Mohlo by se zdát, že hodinky Hamilton jsou jen pro dobrodruhy a příznivce adrenalinu, protože se značkou je spojený i freediver Pierre Frolla, držitel několika světových rekordů, ale není tomu tak. Už v roce 1893 byly v portfoliu značky dvě velikosti hodinek. Jedna pánská a druhá dámská, přičemž limitovaná edice Broadway byla určená pro sledování železniční přesnosti. Tyto hodinky byly kapesní, náramkové modely přišly na trh na sklonku první světové války v roce 1917.

Stylové hodinky pro všechny

Firma vsadila na design a v 50. a 60. letech přišel zlom s modelem Ventura s elektromagnetickou cívkou. Trojúhelníkové Ventura hodinky se pak objevily na zápěstí Elvise Presleyho ve filmu Blue Hawaii, což byla pro firmu nejlepší možná reklama. U příležitosti osmdesátého výročí nedožitých Elvisových narozenin je k dostání v obchodě Hodinky Helveti model Ventura Elvis80 Skeleton Auto, který patří k tomu nejlepšímu, a spojuje moderním způsobem minulost, současnost i budoucnost elektrických hodinek. Ultramoderní pojetí je tak výzvou pro nositele a je symbolem pro inovace. Hamilton si razí cestu mezi spotřebitele neotřelými novinkami a společnost působí také ve filmovém průmyslu.

Ve filmech i seriálech

Hodinky její značky se objevují ve špionážních thrillerech a akčních sci-fi filmech. Z nejznámějších jmenujme sérii Men in Black, kde zazářily hodinky Hamilton Ventura, které jsou k dostání v prodejně hodinek v Praze. Ikonické venturky ale nejsou jediné, které se objevily na stříbrném plátně. Další typy, jako jsou Hamilton Khaki Aviation nebo Hamilton Khaki Navy, potěšily fanoušky filmů Interstellar, Marťan nebo Den nezávislosti. Aktuálně zdobí zápěstí hodinky Hamilton hlavního hrdinu posledního dílu Indiana Jonese a manžele Oppenheimerovi v dramatu Oppenheimer. S hodinkami se mohou diváci setkat rovněž v seriálu Dr. House, kde vyniká model Khaki Field King, který nikdy nesundává z ruky sám doktor Gregory House.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: