29. června 2023
Kategorie: PR tipy

Flying Spur odráží pravou podstatu celého Bentley

Bentley lze sice stručně popsat jako britskou luxusní automobilku. Tato definice ale zdaleka nevystihuje to, co auta Bentley světu přinášejí. Každý z modelů je nejen luxusní a výkonný, ale i něčím originální. Přečtěte si, v čem jsou jedinečné vozy z řady Flying Spur.

Flying Spur převzal břemeno vlajkové lodi

Poté, co se v roce 2020 přestal vyrábět legendární model Mulsanne, se stal Flying Spur novou vlajkovou lodí a zároveň novým symbolem značky Bentley. Představuje totiž ono vrcholné spojení luxusu a výkonu, které je pravou podstatou britské automobilky.

Jako důstojná limuzína se prohání po silnicích se svými ladnými křivkami, typickou černě lakovanou maskou chladiče a dominantními 22palcovými koly. Prostorný, a přitom aerodynamický, impozantní, a přitom do detailu propracovaný – zkrátka král silnic.

Výkonný luxusní sedan už není oxymóron

Elegantní vzhled napovídá, že se uvnitř Flying Spuru budete cítit jako v bavlnce. Vůz nabízí velkorysý prostor pro nohy, bezkonkurenčně komfortní sedadla i intuitivní technologie pro maximální pohodlí cestujících.

O to překvapivější je síla a sebejistota, s jakou se prohání po silnicích. Nevídaný výkon grand toureru zajišťuje inovativní konstrukce podvozku, hnacího ústrojí a dvakrát přeplňovaný 6litrový motor W12. Připravte se, že jako řidič budete muset u nejrychlejší verze Flying Spur Speed ukočírovat 635 koní.

Zkrátka jde o to nejčistší spojení luxusní pohodlné limuzíny a výkonného GTčka.

Zajímavost: Aktivní pohon na všechna 4 kola automaticky distribuuje výkon mezi přední a zadní nápravu pro zajištění maximální kontroly nad řízením. Pokud to podmínky vozovky dovolí, posílí výkon zadních kol, aby byl požitek z jízdy ještě silnější. Nejnovější asistenční systémy pak učiní i ty nejdivočejší cesty ještě o fous bezpečnější a pohodlnější.

Každý Flying Spur je svůj

Zatímco Flying Spur Azure vyzdvihuje všechny výhody luxusu a pohodlí, nejnovější Flying Spur Speed obohacuje modelovou řadu o sportovnější a ještě elegantnější automobil. Flying Spur Mulliner je pak vrcholným vyjádřením skvostné kombinace, která stvořila výkonný luxusní sedan.

Nepřizpůsobujte se vy autu, přizpůsobte auto vám

Bentley si cení jedinečnosti svých zákazníků a chápe, že tato jedinečnost se musí odrazit i na jejich voze. Proto u všech svých modelů nabízí možnost přizpůsobit si nejen výbavu, ale i vzhled podle vlastních preferencí klienta.

K vytvoření jedinečného exteriéru máte k dispozici desítky barevných variant lakování karoserie, několik barev a tvarů kol a řadu Blackline, která každému vozu dodá šmrnc a charisma.

Interiér pak bude tvořit vámi vybraná kožená kombinace, exkluzivní obložení z prvotřídní dýhy a takové detaily jako kontrastní prošívané lemování sedaček nebo ozdobné emblémy Bentley.

Jaký jste typ řidiče?

Bentley Flying Spur vyjde vstříc každému řidiči, a to díky čtyřem nastavitelným režimům řízení:

  • Comfort – pro maximálně pohodlnou jízdu,
  • Sport – pro větší pocit souznění s vozovkou,
  • Bentley – pro perfektní balanc mezi sportem a komfortem,
  • Custom – pro ty, kteří si chtějí vše nastavit sami.

I Flying Spur umí být eco-friendly

Jednočlennou hybridní rodinu Bentley obohatil v roce 2021 model Flying Spur Hybrid. Přidal se tak na zelenou cestu, po které se britská automobilka vydala už v roce 2018, když představila svůj první hybridní model Bentaygu.

S kombinovaným výkonem 536 koní a točivým momentem 750 Nm se hybridní pohon může bez obav měřit s velkým bratrem, kterému pod kapotou dřímá V8 o výkonu 550 koní a točivém momentu 770 Nm.

Bentley musíte zkrátka zažít

Ať už jsou vozy Bentley sebeluxusnější, vždy bylo a je jejich cílem uspokojit skutečné milovníky řízení výkonných aut. Ani nejsofistikovanější řada Flying Spur proto není primárně určena gentlemanům s osobním řidičem. Chcete-li si Bentley užít naplno, tak si zkrátka musíte sednout za volant.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: