10. května 2024
Kategorie: Zvědavec

Dřevorubecká sekera se rozhoupala v Lanškrouně: Bambuškar dominuje, Urbanovi slaví triple!

Lanškroun se 8. května stal dřevorubeckou arénou, kde se v rámci Czech Cup a Czech Masters utkali ti nejlepší z nejlepších v mezinárodní soutěži STIHL TIMBERSPORTS®. Závod byl zároveň druhým krokem na cestě k Mistrovství ČR, jehož třetí a zároveň poslední kvalifikace se odehraje v červnu ve Skelné Huti.

Czech Cup: Bambuškar kraluje, Gottvald se vrací na stupně vítězů

V kategorii Czech Cup zazářil Ivan Bambuškar, pro kterého byl závod generálkou před juniorským mistrovstvím světa v Miláně. Jeho dominance byla jasná a první místo si odnesl s přehledem. Druhé místo vybojoval Jaroslav Gottvald, čímž se po dlouhých 17 letech vrací na medailovou pozici a ohromil tak fanoušky. Třetí místo obsadil nováček Aleš Hartig, čímž prožil nečekaný, ale zasloužený triumf.

Mezi ženami se nenechaly zahanbit sestry Urbanovy a potvrdily tak svou dominanci v tomto sportu. První místo si vybojovala Karolína Urbanová, následovaná Věnceslavou a Janou. Jejich výsledky slibují velký úspěch i v nadcházející evropské sérii.

Czech Masters: Mařasův Springboard strhl vítězství, Kalina exceluje v Hot Saw

V kategorii Czech Masters panovalo napětí až do samého konce. Zvítězil Zdeněk Mařas, který předvedl úchvatný výkon v disciplíně Springboard, kde přesekl blok o průměru 27 cm ve výšce cca 3 metrů. Tím předběhl do té doby vedoucího Matyáše Klímu. Druhé místo obsadil Martin Kalina, který se blýskl bezchybnou technikou v závěrečné disciplíně Hot Saw, kde odřízl tři kompletní kotouče z ležícího kmene. Matyáš Klíma se tentokrát musel spokojit s třetím místem.

Druhý kvalifikační závod ukázal, že dřevorubectví není jen o síle, ale i o preciznosti a technice. Fanoušci si užili napínavou show plnou strhujících sportovních výkonů. Třetí a poslední kvalifikační závod se uskuteční 14. a 15. června ve Skelné Huti, kde se závodníci utkají o poslední možnost postupu na Mistrovství ČR 2024, které se bude konat 14. září ve Frenštátu pod Radhoštěm.

Více informací o soutěži a jejích účastnících naleznete na webové stránce www.stihl.cz.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: