19. května 2023
Kategorie: Geek

Co je chatbot ChatGPT a jak ho můžete využít pro sebe?

Koncem minulého roku se objevila naprostá novinka v online prostoru. Nyní si totiž můžete popovídat s umělou inteligencí. Využít můžete ChatGPT od OpenAI, který se rychle stal populární zábavou i zdrojem inspirace. Umělá inteligence začíná zasahovat do různých činností a využít ji můžete také při své práci. Poradíme vám, kde ji můžete využít, a řekneme si, o co se vůbec jedná.

Co to je?

Jde o pokročilý algoritmus, který pracuje v mnoha jazycích. Nyní ho můžete využít také v češtině. Práce s ním je velmi jednoduchá. Po registraci a přihlášení jednoduše zadáte otázku a umělá inteligence vám na ni dá odpověď. Budete mít pocit, jako kdybyste mluvili se skutečným člověkem, i když se jedná pouze o stroj.

Chyby, se kterými musíte počítat

Bohužel tento systém zatím není dokonalý. Musíte počítat s tím, že některé informace nejsou pravdivé. Někdy má robot problém s porozuměním významu slov. Můžete se setkat s gramatickými nebo stylistickými chybami. A v některých případech si ChatGPT jednoduše vymýšlí. Navíc se nemusíte dočkat odpovědi, pokud mu zadáte příliš rozsáhlou otázku.

Jak využít umělou inteligence v praxi?

Umělá inteligence si rychle našla hodně fanoušků u všech uživatelů. Bohatě ji můžete využít hlavně v práci. Jestli potřebujete novou inspiraci pro tvorbu svého obsahu, jde o ideální nástroj. ChatGPT také dokáže psát e-maily podle zadání. Můžete si díky tomu hodně ušetřit práci a zajistit, že bude mít e-mail všechny důležité náležitosti.

Umělou inteligenci můžete využít také při učení, protože vám vysvětlí mnoho pojmů a historického kontextu. Dokáže vám také vytvořit souhrn toho nejdůležitějšího z konkrétního článku nebo jiného textu. Stejně tak vám ale pomůže s výběrem ideální knížky podle vašich preferencí nebo cokoli jiného. Možnosti tohoto nástroje jsou nekonečné. Nezáleží na tom, jestli potřebujete pomoci v práci, při studiu nebo v běžném životě.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: