02. října 2020
Kategorie: Hazardér

Velká Británie: Po sebevraždě gamblera sílí regulace hazardu

Úředníci ve Velké Británii se snaží stále více regulovat firmy provozující online kasina a sázkové kanceláře. Ty proto přesidlují do daňových a legislativních rájů, v případě britských společností zejména na Gibraltar či Maltu.

Mezi původně britské společnosti, které mají oficiální sídlo mimo Spojené království, patří například:

  • Sázková kancelář a pokerová herna Unibet se sídlem na Maltě
  • Burza sázek Betfair, která také sídlí na Maltě
  • Sázková kancelář a online kasino Ladbrokes se sídlem na Gibraltaru

Některé firmy raději opouští byznys

Přesídlit ovšem nestihla firma PT Entertainment Services, která donedávna provozovala online kasina na stránkách winner.co.uk a titanbet.co.uk. Firma se dostala do hledáčku úředníků na podnět příbuzných hráče, který v roce 2017 v důsledku svých proher spáchal ve věku pětadvaceti let sebevraždu. PT Entertainment Services pod tlakem několikaletého vyšetřování a s hrozbou vysoké pokuty raději ukončila činnost.

Úředníci odhalili „vážná pochybení“

Podobně jako u jiných hloubkových kontrol, také u PT Entertainment Services narazili úředníci provádějící audit na celou řadu vážných pochybení, a to nejen v případě zákazníka, který si sáhl na život. U něho měl nicméně podle úředníků provozovatel kasina ověřit příjem a získat důkaz o tom, že si může dovolit prohrát přes 30 000 liber (přibližně 900 000 Kč), na které se nakonec vyšplhal součet všech jeho proher očištěný o případné výhry.

Vysoké pokuty mohou provozovatele odradit

Britská Komise pro hazard v poslední době uděluje vysoké pokuty poměrně často. Někteří provozovatelé online kasin či sázkových kanceláří již proto zvažují, že se vzdají licence a ve Spojeném království nebudou své služby nabízet. Zmiňují, že za stávajících okolností mohou úředníci uvalit pokutu prakticky na kohokoli a kdykoli, protože mají velmi vysoké pravomoci a jen minimální míru kontroly dalšími orgány státní moci.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: