24. srpna 2023
Kategorie: PR tipy

Rituály před zrcadlem: Péče o pleť je základ

Stereotyp, že o sebe muži nepečují a že kromě kartáčku na zuby, parfému a sprchového gelu 3 v 1 nemají na koupelnové poličce nic, je dávno smeten ze stolu. Moderní muž moc dobře ví, že péče o tělo a pleť je stejně důležitá jako ten extra set při bicepsovém zdvihu v posilovně.

Mužská péče o tělo v kostce

Kůže je největší orgán lidského těla, na který denně působí nespočet negativních vlivů. Proto je třeba se o pokožku náležitě starat a dopřávat jí výživu, jakou si zaslouží. Pokud totiž péči o pleť zanedbáte, vrátí se vám to v podobě vrásek, pigmentových skvrn a šupinaté struktury. Je proto nutné mít ve výbavě nejen pánský parfém, ale také základní produkty péče o pleť, které se postarají o zdraví vaší pokožky.

Základní kosmetická výbava

Sestavte si jednoduchou rutinu, která vám před zrcadlem zabere jen pár minut. Pleť je třeba především vyčistit a hydratovat. Jaké produkty by vám neměly chybět a jak je správně používat?

 • Čisticí pěna nebo gel
  Každé ráno a večer si důkladně vyčistěte pleť od mastnoty a prachu. Stačí do ruky pumpičkou aplikovat jednu dávku čisticí pěny či gelu a rozetřít ji na navlhčený obličej. Produkt smyjte studenou vodou a užijte si ten příjemný pocit svěží pokožky.
 • Krém na obličej
  Při výběru krému na obličej se řiďte především potřebami své pleti. Základem je vždy hydratace, se kterou spolehlivě pomůže kyselina hyaluronová. Na noc pak můžete zvolit krém s retinolem, který sjednocuje pleť a vyhlazuje vrásky.
 • Krém na tělo
  Nezapomínejte ani na zbytek těla a večer po sprše se pořádně namažte. Pokožka přes noc vstřebá potřebné živiny, hezky se zregeneruje a bude pružnější.
 • Peeling
  Jednou za týden použijte ve sprše jemný peeling a zbavte pleť odumřelých kožních buněk a hloubkových nečistot.

Pleti svědčí pravidelnost a jemnost

Přidejte péči o pokožku do své ranní a večerní koupelnové rutiny a zautomatizujte si ji stejně jako používání deodorantu a parfému. Pamatujte, že na obličeji je kůže podstatně citlivější než na zbytku těla a vyžaduje tak nejen důkladnější péči, ale také jemnější zacházení. Při aplikaci produktů na pleť zbytečně netlačte, stačí malé krouživé pohyby nebo jemné klepání prstů. Pleťové kosmetiky pro muže nebývá v obchodech mnoho, tak se nebojte sáhnout po dámských produktech, které svůj úkol splní stejně dobře.

Autor článku: Veronika Decsy

Copywriterka s přesahem do SEO, která se psaním živí od roku 2017. Dokáže se vcítit do potřeb klienta a tvoří věcné a poutavé texty. Některé z nich můžete najít například na portálu produktvdetailu.cz.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: