03. listopadu 2023
Kategorie: Požitkář

Jak na přípravu skvělé irské kávy?

Každý muž ví, že k dobrému životu patří i dobrá káva. A pokud jste milovníkem kávy i whisky, nemůžete minout jedinečný zážitek, který nabízí irská káva. Tato klasická směs kávy, whisky a šlehačky je ideální volbou pro chvíle odpočinku a relaxace. Pokud chcete svým blízkým nebo hostům připravit tu nejlepší irskou kávu, pročtěte si náš průvodce přípravou tohoto lahodné nápoje.

Kvalitní ingredience

Základem každé skvělé irské kávy jsou kvalitní ingredience. Začněte s čerstvě mletou kávou. Důležité je vybrat si kávu s bohatou a plnou chutí, která se dobře doplní s whisky. Co se týče whisky, volte kvalitní irskou variantu, která má jemnou chuť a příjemnou vůni. A nezapomeňte na šlehačku – ideálně tu čerstvou, kterou si vyšleháte sami.

Přesný poměr ingrediencí

Aby vaše irská káva měla tu pravou chuť, je klíčové dodržet správný poměr ingrediencí. Na jednu porci obvykle použijeme jednu až dvě uncové (30-60 ml) whisky, dvě lžičky hnědého cukru, jeden šálek horké kávy a nakonec šlehačku na ozdobu.

Příprava kávy

Příprava irské kávy začíná vařením čerstvé kávy. Můžete použít vaši oblíbenou metodu přípravy kávy – french press, překapávač, espresso nebo jinou. Důležité je, aby káva byla čerstvá a silná, aby v kombinaci s whisky neztratila svou chuť.

Ohřev sklenice

Před samotnou nálevkou kávy je vhodné ohřát sklenici, ve které budete podávat irskou kávu. Stačí ji naplnit horkou vodou z konvice a nechat chvíli postát. Poté vodu vylijte a připravenou kávu nalijte do teplé sklenice.

Přidání whisky

Teď je čas přidat tu nejdůležitější ingredienci – whisky. Postupně nalijte whisky do kávy podle preferovaného množství. Nebojte se experimentovat s množstvím whisky podle své chuti, ale pamatujte, že odpovědná konzumace je důležitá.

Sladkost

Chcete-li svou irskou kávu mírně osladit, přidejte do nápoje hnědý cukr. Stačí dvě lžičky pro příjemnou sladkost, která skvěle doplní kombinaci kávy a whisky.

Ozdobení šlehačkou

A nyní k nejlepší části – ozdobení irské kávy šlehačkou. Vezměte čerstvou šlehačku a vyšlehejte ji do tuhých špiček. Následně šlehačkou ozdobte vrchol své irské kávy. Tento krok nejen zlepšuje vzhled nápoje, ale také přidává na krémové a lahodné textuře.

A je to! Vaše perfektní irská káva je hotová. Nyní si jen stačí sednout, relaxovat a vychutnat si tento lahodný nápoj. Ať už si dáváte irskou kávu jako odpolední pochoutku nebo jako závěrečný drink večera, tato klasická kombinace kávy, whisky a šlehačky vás nenechá chladnými. Tak na zdraví a užijte si každou kapku tohoto lahodného požitku!

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: