09. dubna 2024
Kategorie: PR tipy

Hledáte spolehlivého a levného dodavatele zlata?

Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz. Prodejnu má v Praze v budově Obecního domu. Ale pozor, prodejna je ve druhém patře! Nikoliv v přízemí. Abyste nezabloudili, použijte služební vchod (z ulice u Obecního domu) hned vedle výlohy Blanky Matragi a nechejte se vyvézt výtahem do druhého patra.

Za nízké ceny získáte zlato i v Brně, v ikonické cihlové budově Dornych, vedle Vaňkovky.

Právě nízká cena a vysoké skladové zásoby přivádí k tomuto tradičnímu prodejci investičního zlata a stříbra nové zájemce o bezpečné uložení finančních prostředků do drahých kovů.

Že jsou ceny zlatých cihel a zlatých mincí u tohoto prodejce skutečně nejnižší, se můžete přesvědčit na stránce investiční zlato. Ceník v euro je na stránce investičné zlato.

Přízemní cenou zlata se tento prodejce výrazně odlišuje od ostatních nabídek na trhu. Potvrzuje to i jeho umístění na prvním místě loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott & Rose).

Nezapomínejte porovnávat ceny u obchodníků

Chcete si pořídit zlato od některé z českých mincoven? Pak máte smůlu – žádná z nich totiž neprodukuje vlastní zlaté slitky ani cihličky.

Máte tak na výběr pouze produkty, které k nám přijely/přiletěly ze zahraničních zemí. Nejvíce z nich k nám proudí ze Švýcarska (konkrétně z rafinérie Argor-Heraeus) či třeba Německa.

Nejspíše vám je jasné, že přeprava zlata je velmi náročný proces, během něhož je nutné zapojit řadu opravdových odborníků. Každého z nich je potřeba zaplatit. A co víc, spousta českých obchodníků si naúčtuje až nesmyslně přehnané marže.

Ve výsledku tak existuje opravdu velké rozpětí v cenách úplně totožných slitků (stejná značka, ryzost i hmotnost). Rozdíly se pohybují v řádech více než 10 %! Například za gramový slitek někde zaplatíte 1 900 Kč, jinde 2 200 Kč, a někde dokonce i 2 500 Kč.

Z toho plyne jediné – vždy porovnávejte nabídky jednotlivých prodejců a nakupujte jen tam, kde je to nejlevnější. Dobrou volbou je třeba známá společnost pod výše vloženými odkazy. Ta patří mezi nejlevnější dodavatele u nás i na Slovensku.

Jak správně investovat?

Ze všeho nejdříve musíte pochopit, že žlutý kov je typicky dlouhodobá forma investice. To znamená deset, patnáct, dvacet i více let. Používá se jako spoření na důchod, zajištění dětí a tak podobně.

Zpozorovali jste tedy v posledních týdnech rapidní růst ceny zlata? Pak věřte, že i přesto je ideální čas na nákup. Žlutý kov opravdu není „drahý“.

Světoví analytici totiž jasně tvrdí, že v následujících dekádách překoná budoucí cena zlata tu současnou o stovky procent! Čím déle tak budete s nákupem váhat, za tím horší cenu jej pořídíte. Tím menší zhodnocení si ve finále užijete.

Světové zásoby tohoto kovu se postupem let samozřejmě tenčí. Poptávka ze strany průmyslu, zdravotnictví i energetiky však neustále roste

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: