08. září 2008
Kategorie: Sportovec

Budoucí Železná Sparta

Dnes 9.Října 2009 představila fotbalová Sparta nového trenéra. Stane se jím klubový boss Daniel Křetinský, kterého už nebavilo sledovat ty rádoby odborníky a usedl do horkého trenérského křesla sám…

Od loňského debaklu se Slávii (1:4) je to se Spartou hodně špatné. Po odvolání trenéra Lavičky narukoval do funkce hlavního trenéra Chovanec. Pepa však ve funkci nevydržel dlouho, sparťanští fans totiž začali bojkovat zápasy a když už se přišli kouknout, kdo to na té Letné hraje, rozhodně nepodporovali svůj tým, spíše naopak. Ani jeho sázka na mladé talenty a cizince se nevyplatila, starší hráči se začali bouřit a mladíci v lize zrovna neoslňovali. Sparta skončila na pozici, která ji nezaručila ani pohár Intertoto a Pepa Chovanec raději rezignoval.

Vedení chtělo zkušeného a úspěšného českého trenéra. Hlavním kandidátem byl Zdeněk Zeman, ale vše se zamotalo, a tak se novým letenským koučem stal Karel Brückner! Ten zvítězil nad Zemanem také proto, že slíbil, že nebude potřebovat široký kádr. Díky tomu mohlo vedení prodat Slepičku s Kladrubským – poslední dva hráče, o které byl zájem v lepších evropských ligách – za 100 milionů (ve snaze udržet rozpočet). Ostatní mladící, kteří nesplnili očekávání byli prodáni za pár kaček do Plzně. Konkrétně se jednalo o Vacka, Zemana, Kušníra, Holendu a Kúdelu. Golman Kozáčik a záložník Kisel, poté co jim trenér oznámil, že s nimi nepočítá, ukončili smlouvu a odešel do slovenské Žiliny, která vzápětí vyřadila Brno i Baník z Poháru UEFA.

Rudí ale také výrazně posílili. Na doporučení šedovlasého trenéra přišel do útoku kanonýr Lokvenc, ze Slávie se podařilo získat nadějného Šmicera. Dalšími zkušenými borci, kteří se oblékli do rudého dresu byli Marek Heinz a Tomáš Galásek. Opravdovou přestupovou bombou byl ale velký sparťanský návrat – do J&T Areny se vrátil Paolo Nedvěd! Bohužel tato ikona českého fotbalu nenastoupila ani v jednom zápase. Pavel totiž čeká na to, až se jeho spoluhráči dostanou do Champions League. „Pokud bude proti Spartě hrát soupeř evropského formátu, je Pavel ochoten nastoupit, nemůžeme na něho přeci tlačit,“ tvrdil Kleki Petra.

Jeho dny byly sečteny po ostudné porážce 0:5 s Příbramí. Po utkání mu zapípal mobil a Karel už věděl oč jde. Ano, zpráva byla od Daniela Křetinského, který mu oznamoval, že ho oficiálně vyhazuje z klubu. Dnes ráno představil bývalý boss svého nového asistenta (Jarda Hřebík) a také svou „koncepci“. Bohužel i když jsem toto konzultoval s ostatními novináři, nikdo tuto koncepci nepochopil. Až čas vše odhalí, ale fandové mají aspoň nové heslo – Hlavně nespadnout!

Předpokládaná sestava pro další zápasy:

Blažek – Mareš, Řepka, Kučera, Voříšek – Heinz, Šmicer, Galásek, Berger, Matušovič – Lokvenc

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: