04. července 2008
Kategorie: Filmmaniak

O filmu: 21: Oko Bere

Shlédl jsem tento film s velkým očekáváním a kladným hodnocením od dalších lidí. Téma filmu je velice zajimavé. Počítání karet v největším zábavním středisku na planetě. Ostatně jen pohledy na celé Las Vegas jsou jistým plusem filmu. Ve filmu se nachází celá řada srovnání. Tedy chudého světa Bena Cambella vyplněného studiem M.I.T., prodáváním v obchodě, prací na různých školních pracích, a také kamarádstvím s dvěma „pošuky“ jejichž cílem a cestou ve filmu je sestrojení samo-pohyblivého auta na vědecké soutěži.

Harvard

Příběh však začíná tím, že Ben je na pohovoru na Harvardu, kde chce získat univerzální stipendium, které mu pokryje všechy výdaje na škole, takových zájemců je hodně, a tak jej děkan fakulty požádá o jeho příběh a také po něm chce něco, čím se bude od ostatních odlišovat. Ben tedy začne vyprávět příběh, který by mohl děkana zaujmout.

BlackJack

Nálepka šprta Bennovi sedí, jenže jednoho dne se v hodině matematiky dostane do logické rozepře se svým profesorem a celou třídou. Micky Rossa jeho učitel jej zkouší ze statistiky a zjistí, že Ben uvažuje velmi jasně, tedy bez emocí a přesně tak, aby vynikl v Blackjacku.

21: Oko Bere

Ben je pozván učitelem do kroužku studentů, kteří se BJ baví každý víkend v Las Vegas pod falešnou identitou. Ben nejdříve nabídku odmítá, ale když jej začne přesvědčovat jeho, do té doby, platonická láska Jill Ben přijme. A začíná žít dvojím životem. V jednom je stále chudým studentem, ve druhém hraje BJ a snaží se vydělat si na školné na medicíně na Harvardu.

Las Vegas…

Micky zavede Bena do tajů hry BJ a klade mu důraz na to, aby nehleděl emocí a stále počítal. Plán je jasný, Ben bude velkým hráčem, který se přidá ke hře, v níž přísedící „spoluhráč“ prohrává malé částky, ale pamatuje si karty které padly. Ben systém pochopí a vyhrává. Jenže jak tomu bývá, tak nic není jen tak. Agentuře, která hlídá podvody u stolů, začne být divné, proč se Benovi tak daří a začínájí jej sledovat. Benovi se však daří stále vyhrávat. Postupně hraje, vyhrává, ovšem jednou se nevyhne emocím a prohraje Mickymu velký balík. Snaží se jej vyhrát zpět, ale to už se do hry vloží agentura a pěkně mu namlátí. Šéf agentury se snaží získat informace o Mickym, jenž jej kdysi připravil o práci. Když zmlácený Ben vyjde ze sídla agentury Micky mu nic nedaruje a vyloučí jej ze své skupiny, zařídí mu problémy ve škole a vezme všechny jeho vydělané peníze.

…Ráj pro otrlé

Ben nemá nejen školné, ale také nedostatečnou, díky které by se nedostal na vytoužený Harvard. Po boku už nemá ani své kamarády, kterým o celé akci nemohl nic říct. Kamarádi po čase vyhrají vědeckou soutěž a Ben je zklamaný. Proto, přesvědčuje Micka, aby jej vzal zpátky. Micky souhlasí a společně hrají u jednoho stolu jako dva velcí hráči. Daří se jim vyhrávat. Když je opět odhalí agentura utíkají. Micky v domnění, že má v rukou pravé žetony prchá sám. Jenže ho jeho žák přelstí podstrčí mu totiž falešné žetony. Vše bylo domluveno Micky nastupuje do limuzíny a dostává se do spáru šéfa agentury se kterým se spiknul Ben. Ben se setkává s ředitelem agentury jenž mu děkuje za Mickyho, jenže Ben příliš věřil řediteli a ten jej poté obere o všechny žetony. Ben se vrací domů společně s Jill. Příběh je dokončen. Děkan fakulty po tomto příběhu zůstává sedět s otevřenou pusou a Ben dostává stipendium. Jeho sen se splnil.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: